filmfest art brut olomouc

FilmFest: 3. ročník Art brut film Olomouc (2014)

3. ročník Art brut film Olomouc 2014 navázal na započatou tradici nesoutěžní, nekomerční přehlídky filmů a videosnímků zaměřených na pozoruhodný fenomén art brut či outsider art v tom nejširším významovém pojetí. Tento ročník se soustředil na filmy známého francouzského dokumentaristy Philippa Lespinasse, který se přehlídky osobně zúčastnil a uvedl ji přednáškou pro studenty Francouzského lycea v Olomouci. Přehlídku dramaturgicky i osobně vedl Pavel Konečný a partnerem se opět stalo Arcidiecézní muzeum umění v Olomouci.
více

FilmFest: 2. ročník Art brut film Olomouc (2013)

ABCD připravilo v režii svého člena Pavla Konečného ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc 2. ročník filmové přehlídky Art Brut Film Olomouc 2013, který nesl podtitul Poutníci fantazií. Dramaturgie nabídla ohlédnutí za kořeny způsobu prezentace tvorby art brut v bývalém Československu a zdůraznila význam mezinárodní přehlídky TRIENÁLE INSITA v Bratislavě. Další část programu se zaměřila na české neprofesionální tvůrce (Václav Beránek, Antonín Řehák, Zbyněk Semerák, Václav Žák). Ve druhé polovině přehlídky byly promítány dva zahraniční filmy přibližující současným filmovým jazykem život a tvorbu dvou podivuhodných tvůrců art brut v Itálii: malířky Bonarie Mancy a sochaře Filippa Bentivengni. 
více

FilmFest: 1. ročník Art brut film Olomouc (2012)

Člen ABCD Pavel Konečný připravil ve spolupráci s Arcidiecézním muzeem umění Olomouc první ročník festivalu Art Brut Film Olomouc ve snaze založit novou tradici nesoutěžní, nekomerční přehlídku filmů věnovaných art brut či outsider art s přesahem do naivního a lidového umění. První přehlídka byla věnována filmům francouzského režiséra a sběratele art brut Bruno Decharma. Vedle celovečerního komponovaného dokumentárního filmu Rouge ciel autor v Olomouci osobně uvedl sedm filmových portrétů tvůrců art brut.
více

Copyright © 2024 Artbrut.cz | design Olga Ludvíková & osCommerce implementation by PureHTML