Margarethe Held

1077
859

„Bůh mne pověřil, abych vytvořila dílo, které bude promlouvat k obyčejným lidem, kteří si uvědomují jeho všemocnost a životodárnost a věří v existenci svrchované Bytosti. K tomuto Bohu se modlíme a akt stvoření bude zviditelněn skrze moje kresby,“ napsala Margarethe Held.
V roce 1925 navázala spojení s duchy, skrze něž komunikovala se zesnulým manželem a otcem. V roce 1950 začala kreslit; za čtyři měsíce vzniklo čtyři sta pastelů, jejichž obsah měli autorce nadiktovat právě duchové. Tvrdila, že jasné příkazy dostávala také od indického a mongolského boha Šivy, který se rozhodl prostřednictvím jejích kreseb smrtelníkům sdělit, že vesmír skrývá tajemství a zázraky, že každý živý tvor má svůj
osud a že neexistují náhody.
Později jí měli duchové nařídit, aby napsala knihu a vylíčila v ní, jakých zpráv se jí dostávalo a aby vyprávěla o svých cestách na Jupiter a další planety.
Kreslila obličeje připomínající magické masky mrtvých, bohů, přízraků a elfů. Zobrazovala „dobré mrtvé“, kteří dovedou konat zázraky a ochraňovat, ale také „zlé mrtvé“, způsobující katastrofy a neštěstí.


1894 . Mettingen . Německo
1981 . ?

Copyright © 2024 Artbrut.cz | design Olga Ludvíková & osCommerce implementation by PureHTML